הצטרפו אלינו

הצטרפו עכשיו

תרומות
בית | שכן קרוב
אודות שכן קרוב
שכן קרוב - מפגש פשוט יכול לשבור את כל המחיצות
"שכן קרוב", מיזם הדגל של ארגון קרוב ללב, פועל ליצור מפגשים בין שכנים מחלקים שונים בחברה בעיקר סביב החגים. הפעילות אינה מיועדת למפגשים רחוקים מעבר לים או מחוץ לעיר, אלא דווקא בבית פנימה. בתוך השכונה ולפעמים אף בתוך הבניין.

מידי חג מייצר הארגון ערכות ייחודיות המחולקות לקהילה גדולה של אלפי מנויים. הערכה, לבד מהתוכן שיש בה, היא בעצם ה"סיבה למסיבה" והגורם המפעיל את השכנים להיפגש יחד.

בימים שלפני החג, אלפי מתנדבים מכל הארץ מקבלים לביתם את הערכות, ועם הערכה בידיהם הם דופקים על דלת השכנים כדי לאחל חג שמח, להעניק ערכה חגיגית, לשבור סטיגמות ולקרב לבבות.

אנו פועלים מתוך אמונה שעל כל אחד ואחת מאתנו מוטלת האחריות לחולל שינוי בסביבה הקרובה ולקיים דיאלוג וקשר בין-אישי עם שכניו המנהלים אורח חיים שונה משלו.

אין לנו ספק שככל שתגדל פעילות זו, נצליח ליצור שינוי חיובי בשיח החברתי כולו, כי אחדות גדולה מתחילה במעשים קטנים.

הערכות


בערכות החג של קרוב ללב מושקעת מחשבה רבה. כל ערכה כוללת מתנה שימושית יחד עם תוכן רעיוני יהודי עמוק ונוגע במהותו של החג. אין כמו ערכות החגים של "קרוב ללב" כדי לקרב לבבות!
חגי תשרי
חנוכה
טו בשבט
פורים
פסח
שבועות
בין המצרים

שאלות ותשובות


מתי במהלך השנה מקבלים את הערכות?
ערכות מקוריות ומושקעות יגיעו לביתכם לקראת החגים הבאים: 1. ראש השנה, 2. חנוכה 3. ט"ו בשבט 4. פורים 5. פסח 6. יום העצמאות (לל"ג בעומר אין ערכה), 7. שבועות 8. בין המיצרים.
האם אפשר לתת את הערכות לילדים / לנכדים / בני משפחה?
מטרת הארגון היא לקרב בין אנשים שהבדלי הדעות, והרקע החברתי הביאו לתחושה של ניכור וריחוק מסויים ביניהם. בדרך כלל התופעה הזו לא קיימת בתוך מעגלי המשפחה. לכן, ערכה אחת בלבד שנשארת אצלכם החברים, כמובן שאפשר להעניק אותה לילדים או לכל בן משפחה אחר, אך את שתי הערכות הנוספות יש להעניק דווקא לאנשים שכרגע הם לא כל כך קרובים. יוצאים מן הכלל הם מצבים בהם יש איזשהו ניתוק בתוך המשפחה, למשל על רקע "חזרה בתשובה" או "יציאה בשאלה" של אחד מבני המשפחה או מכל סיבה אחרת. במקרה שכזה יהיה ניתן ואף רצוי להעניק את הערכה לבן המשפחה ה"רחוק" ולקרב לבבות קודם כל בתוך המשפחה הקרובה.
ואם אנחנו רוצים להעניק ליותר מ2 שכנים?
ישנה אפשרות להצטרף למסלול חברות כפולה בתוספת של 10 ש"ח לחודש בלבד תקבלו לקראת כל חג 2 מארזים. בסך הכל 6 ערכות. מתוכן תוכלו להעניק 4-5 ערכות ואחת או שתיים תוכלו להשאיר אצלכם. בנוסף החברים יכולים לבקש באופן חד פעמי להזמין מארז נוסף לחג בתשלום של 30 ש"ח למארז (חד פעמי)
האם ניתן להזמין ערכות באופן חד פעמי למי שאיננו חבר?
אף על פי שכל פעולה של חיבור וגילוי אהבה היא חשובה וגדולה לאין שיעור, מטעמים פרקטיים (כח אדם ולוגיסטיקה) איננו מאפשרים כיום להזמין ערכה באופן חד פעמי. ניתן להצטרף כחברים בכל עת וניתן גם לבטל את החברות בכל עת.
למי אפשר וכדאי להעניק את הערכות?
כל אדם שאנחנו פוגשים בסביבתנו הקרובה והוא אינו ממעגל החברים הטבעי שלנו. זה יכול להיות שכן מהבניין, מהשכונה או אפילו שכן בעבודה. אל ארצנו הקטנטונת התקבצו יהודים מארבע קצוות תבל שונים זה מזה לרוב, במנטליות במנהגים וגם בדיעות. אך המכנה המשותף רב מאד על המפריד, כולנו בני עם אחד ומורשת משותפת ארוכה מאד. המטרה שלנו בקרוב ללב היא לחזק את המכנה המשותף הזה באמצעות היכרות ומפגשים טבעיים בין שכנים.
אם הערכות לא מגיעות מה אפשר לעשות?
אנחנו שולחים את הערכות בדרך כלל כשבועיים לפני החג על ידי חברת הפצה גדולה ומקצועית, לחברה לוקח מספר ימים כדי לסיים להפיץ לכל חלקי הארץ. כאשר מסתיימת ההפצה אנחנו שולחים לכם מסרון קצר המבקש מכם לדווח לנו במקרה שלא קיבלתם את הערכות, זה בהחלט עלול לקרות כי כולנו בני אדם ומדובר בשליחים שיכולים לעשות טעויות. חשוב מאד לא לדווח לנו לפני שקיבלתם את המסרון וגם לא לדווח פעמיים. אחרי ששלחתם מסרון אחד זה בטיפול שלנו וחברת ההפצה תשלח לכם מחדש וכעת תוודא שאכן תקבלו את הערכות. במידה ולא קיבלתם גם אחרי הדיווח על תקלת הפצה וכבר הגיע החג (גם זה יכול לקרות במקרים חריגים) אנא דווחו לנו על כך על מנת שנוכל לפצות אתכם על עגמת הנפש.
ואם לא התחברנו לתוכן של הערכות, או שלא נראה לנו שמתאים להעניק אותן לשכנים שלנו?
בצוות קרוב ללב משתדלים לגוון בסגנון של הערכות, לפעמים הן מתאימות יותר לילדים, לפעמים יותר למבוגרים ולפעמים גם וגם. לדעתינו, מבוגרים תמיד ישמחו לקבל מתנה גם אם היא שימושית בעיקר לילדים. כי הם תמיד יוכלו להעניק אותה הלאה לילדים או לנכדים שלהם. בכל אופן, אם מסיבה כלשהיא אתם מרגישים שאתם ממש לא מסוגלים להעניק את הערכה הספציפית זה בסדר גמור באופן חד פעמי לדלג על חג אחד ואין צורך לשלוח לנו בחזרה את הערכות. אנחנו בטוחים שתמצאו משהו טוב אחר לעשות איתן.

חברים מספרים


>
<
משפחת שמחי, חולון
"פתאום הרגשנו שהבניין הפך להיות קהילה, השכנים נעזרים זה בזה. הקשר הפך להיות חם בדומה לקהילות ביישובים"
משפחת פז, חולון
"בדרך כלל עמותות מגיעות כדי לבקש משהו, כאן הגיעו לתת לנו. מאז בכל חג אנחנו 'מחליפים מתנות, הקשר הפך להיות הרבה מעבר ל'שלום שלום' שהיה עד היום"
משפחת לפיד, תל אביב
"כיף ללכת ברחוב ולהכיר את מי שעובר לידך, זה נותן תחושה טובה לומר בוקר טוב ולהתקבל תמיד במאור פנים. פתאום האנשים שסביבך לא זרים לך"
משפחת אולשיסקי, רמת השרון
"ההרגשה בבניין הפכה להיות הרבה יותר חמימה, משהו נפתח והקשר בין השכנים נהיה הרבה יותר משוחרר ונעים"
משפחת חסון, רמת השרון
"פתאום נוצרה הרגשה טובה, שיש קשר טוב עם מישהו בבניין, שמתעניינים, שאכפת, שיש עם מי לדבר"

מפת החברים


המשלוח לא הגיע?


מבצע קדש 68 בני ברק (מול קניון אילון)
טלפון: 2238*
מייל: office@karov-lev.co.il